Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k úvodnímu článku

10. 6. 2014

Zde dole se můžete anonymě vyjádřit k úvodnímu článku o vasektomii.

Vulgární a nesouvisející příspěvky budou smazány.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Troska strachu n5vs8

(Jan , 26. 1. 2017 19:33)

Ja na to jdu zitra tak mi drzet place at to dobre dopadne .diky

Bezskalpelová vasektomie

(Jura, 8. 11. 2016 11:28)

Zdravím,
včera jsem podstoupil bezskalpelovou vasektomii v Olomouci a jelikož jsem byl rád za každou dostupnou informaci, která mi pomohla s rozhodnutím, rozhodl jsem se podělit o své zkušenosti také.

Prvně je potřeba se s doktorem sejít, ten vysvětlí co a jak bude probíhat, jaké to má následky (kdyby někdo nevěděl) a jaké jsou možné vedlejší účinky nebo alternativa. Podepíšete souhlas s provedením vasektomie s tím, že zákrok může být proveden min. 14 dní po podpisu. Tím je dána minimální zákonná lhůta na rozmyšlenou. Rozmyslet si to můžete pak kdykoli ... po zákroku je ale pozdě. Zákrok samotný byl v pohodě, ale abych to upřesnil :-)

... sundáte si kalhoty, trenky, boty. Lehnete si na lehátko a doktor vám vydezinfikuje pytel a okolí vatou namočenou do dezinfekce. V Olomouci pro anestezii používají takovou pistolku ve tvaru pera. Žádná velká jehla... Několikrát to mírně pichne, ale nic hrozného. Já jsem to pořád trochu cítil, takže do každé strany jsem dostal asi 6 pichanců. Ale ty pichance bych přirovnal k tomu, když se štípnete do pytle nehtama... nic hrozného, navíc cítíte jen ty první. Pak jsme si s doktorem povídali a on pracoval. Nic jsem necítil a naráz hlásí, že už mi to všechno vrátil. Pak druhá strana. Celý zákrok touto bezskalpelovou metodou trval asi 20 minut. Tato metoda je fajn v tom, že se nic neřeže, ani nešije. Hotovo během chvíle a rychle se to hojí. Do znecitlivěného pytle udělají malou dírku (prý o velikosti 2-3mm) a tou chámovod vytáhnou ven, přestřihnou, zavážou a zase oba konce vrátí.

Po zákroku jsem seděl v čekárně asi 20 minut (normálně oblečený, jen jsem měl v trenkách chladivou podložku). Po těchto 20 minutách doktor zkoukl, že to vypadá ok a sedl jsem do auta a řídil domů (přes 100km a jelo se mi vpohodě).
Jak anestezie opadávala, měl jsem pocit, jako bych dostal kopačákem do rozkroku (na omak mě nic nebolelo, jen taková ta tupá bolest postupující do podbříšku). Toto vydrželo až do večera (dalších cca 5 hodin) než jsem šel spát. Dnes ráno jsem se probudil už bez bolesti s tím, že mě to občas trochu zatahá/zabolí, ale to je jen takový ten "diskomfort", který se na stránkách běžně uvádí.

Na zákrok mi nabízeli za příplatek rajský plyn (30 minut trvá, než vyprchá a pak můžete také řídit), ale ten jsem si nedal. Prvních pár dní nemám lézt do vany/vířivky/bazénů ... a při větších bolestech si dát paralen, ale myslím, že to nebude potřeba.
V nějakém příspěvku jsem četl, že někdo po zákroku rovnou skočil na manželku. To bych si včera a asi ani dnes nedokázal představit...ještě to není ono.

No, a teď je potřeba udělat min. 20 ejakulací a za cca 3 měsíce na spermiogram na kontrolu, zda už není potřeba používat jinou antikoncepci. Cena zákroku byla 13.000,- Kč

Doufám, že jsem pomohl :)

Re: Bezskalpelová vasektomie

(Albert, 20. 11. 2016 20:11)

Borec! Jak to čtu vypadá to opět v pohodě. Chtěl bych zákrok podstoupit ale mám dvě obavy. 1) pohled a pohovor s doktorem 2) anestezii do šourku....

Re: Re: Bezskalpelová vasektomie

(Jura, 23. 11. 2016 13:53)

Za mě mohu říct, že obojí bylo v pohodě ... rozhovor s doktorem byl samozřejmě příjemnější :) Doktor se zeptá na důvody, které vás vedou k tomuto zákroku. Vysvětlí, co se bude dít (jak bude zákrok proveden). Celkem spontánně a přátelsky jsme si popovídali, zeptal jsem se na poslední věci, které mi vrtali hlavou, a na závěr jen sběžně shlédl mé "nádobíčko" s tím, že by to mělo v pohodě jít.

S větším odstupem (2 týdny) hodnotím zákrok asi tak, že pomalu ani nevím, že jsem na nějakém byl. Co se týče sexu, tak žádnou změnu nepocítíte, žádná se neprojeví... zkrátka vše při starém. Možná bych řekl, že je požitek je o něco lepší (jen nedovedu popsat jakým způsobem).

Re: Re: Re: Bezskalpelová vasektomie

(Albert, 24. 11. 2016 6:13)

Dík za odpověď. Zase o pár procent blíž k rozhodnuti. ... :)) Musí být pohoda jít do plného a bez obav. Asi u mě zvítězí taky Havířov, jak u majitele článku.

Re: Re: Bezskalpelová vasektomie

(Autor článku, 6. 12. 2016 9:12)

Obojí se dá. Pokud doktor není vyloženě debil, tak bude rozhovor v klidu a pohodě a injekce do pytle není tak hrozná, jako to zní. Udělal jsem si mnoho poranění, která bolela nesrovnatelně víc.

Re: Bezskalpelová vasektomie

(Autor článku, 6. 12. 2016 9:07)

Absolvoval jsem stejný zákrok, nejedná se o žádnou bezskalpelovou metodu, protože stejně jako mě, i Vám udělali do pytle malou dírku skalpelem a stejně jako mě i Vám přestřihli chámovody. Nejspíš jste si v nemocnici špatně rozuměli. Bezskaplelová metoda se se provádí hlavně v asii, kde se přes kůži pytle kleštičkami zmáčkne chámovod, kůže samotná tedy není narušená a nevniká se do organismu, nevýhodou této metody je nespolehlivost a vcelku velká šance, že se průchod chámovodů obnoví.

Re: Bezskalpelová vasektomie

(Autor článku, 6. 12. 2016 9:10)

Ještě mohl doplnit, že jsi zákrok značně přeplatil. Hned několikrát.

Vasektomie doma

(SimonS, 1. 10. 2016 8:14)

Mám kamaráda urologa, ten mi na dotaz ohledně vasektomie sdělil, ať se zneplodním v pohodě doma (s ženou máme 2 děti a další opravdu nechceme). Podobně jako to dělají veterináři zvířatům, jen ti používají velké kleště. Stačí pean, dezinfekce a trochu času. Odchlupit šourek, umýt ruce, postříkat šourek, ruce i pean desinfekcí, najít v šourku chámovod (taková tvrdá hadička), přes šourek jej stisknout do peanu a pomalu víc a víc pean zavírat. Při docvaknutí peanu jej nechat ½ sevřený - a je hotovo. Opakovat i na druhé straně šourku. Tolik rada.
A teď vlastní zkušenost: pean jsem zakoupil v rybářských potřebách za 105 Kč (v lékárně mají ty samé, jen 2x dražší), desinfekci ve spreji máme doma v lékárnice. Odhodlání jsem našel a pustil se do toho. Oholit šourek, vydrbat rozkrok a ruce mýdlem, vše připraveno, dezinfekce šourku, peanu i rukou. Po straně šourku jsem v něm našel chámovod (opravdu tvrdá hadička), přitiskl ke straně šourku a s kůží šourku lekce stiskl peanem. Bál jsem se bolesti, ale v pohodě, pomalu jsem přidával na síle stisku, občasti zabolelo víc, tak jsem lehce povolil a pokračoval. Překvapilo mě, že ke konci bolest úplně ustoupila a pean se za 10 minut zacvaknul. Takže bolest je snesitelná, u zubaře je to mnohem horší. Za ½ hod jsem pean sundal, na šourku 2 čárky rozdrcené kůže, která nebolela a zahojila se do malých jizviček. To samé jsem zopakoval na druhé straně šourku. Tlak v šourku až do podbřišku, který trval půl dne, dá se snést i bez analgetik. Jinak v pohodě. Hned druhý den jsme s ženou zkusili sex s prezervativam, OK, bez problémů, v prezervativu sperma s trochou krve. Po týdnu již krev ve spermatu nebyla. Chuť na sex je vyšší. Za ½ roku jsem šel na kontrolní spermiogram, nález spermií 0%. Tak hned píši tento příspěvek.

Re: Vasektomie doma

(čochtan, 4. 10. 2016 13:04)

Co píšeš má logiku. Poranění zůsobí srůst chámovodů. Je to poměrně drsné, ale zjevně to funguje. Určitě je ale potřeba udělat kontrolní spermatogram, zvláště u této metody. Byl jsem poučen, že někdy se vyskytují chámovody 3.

Re: Vasektomie doma

(Autor článku, 6. 12. 2016 9:09)

WOW

Vasektomie

(olesnanik, 13. 10. 2016 17:31)

Vasektomiu mám 26 rokov. Je to bez problémov a bez starosti.

Anestezie

(Albert, 9. 5. 2016 17:15)

Kolika vpichy injekce se lokálně umrtvuje? Jediná věc co mě na tom odrazuje.

spermabanka

(Honza, 21. 3. 2016 7:40)

Ahoj, chci se zeptat, v té spermabance stačil jeden odběr, nebo jsi tam musel víckrát? Díky

Re: spermabanka

(Autor, 26. 3. 2016 13:48)

Ahoj, někdy stačí jeden odběr, ale je lepší (v závislosti na kvalitě spermatu) jít víckrát, už proto, že je potom materiálu na více pokusů. Případné umělé oplodnění se nemusí (a často nedaří) povést napoprvé, protoje lepší dát 2 nebo i tři odběry. Já byl dvakrát.

vasektomie

(Honza, 26. 9. 2015 23:08)

Zakrok jsem podstoupil pred 2 roky v 37 letech. Vse probehlo bez problemu. Operace byla v pohode, dostal jsem masku s naladovkou. Po zakroku jsem chtel, aby mne trochu naladovky dali sebou domu.....
Po zakroku se mi trochu zvetsila varlata a mel jsem otok s hematomem. To trvalo 3 tydny nez se vse vstrebalo. Zadnou bolest ani precitlivelost jsem nepocitoval. Jen slaby tlak v pytliku, ale to bylo tim otokem. Prvni milovani bylo po tydnu, sice trochu nejiste, ale dalsi uz parada. Zadny stres z otehotneni. Po dvou letech od operace je vse v naprostem poradku, chut na sex je vyssi nez pred operaci, ale problem je v tom, ze mame 3 deti a ty nam moc prostoru na milovani nedopreji :-)

Olomouc

(Autor, 8. 6. 2015 10:20)

Takže Eurofertil takřka ze dne na den zdražil o 100% bez toho, aby se obtěžovali o tom klienty informovat. Takže si nechávám svoji "zálohu" převést do Olomouce do SpermBank, kde očekávám profesionálnější přístup a cena uložení se odvíjí od doby "předplatného", 1-3 roky 1200kč/rok, 4-9 let 1000kč/rok a více než 10 let 900kč/rok. Sepisuje se u nich smlouva včetně ceny uložení, zdražování tak nehrozí (v Eurofertilu tohle vůbec neznají). Po této zkušenosti výrazně Varuji před spoluprací s Eurofertilem.

pozor na eurofertil!

(autor článku, 1. 6. 2015 16:05)

Takže i po něklika ujištěních, že cena uložení spermatu je 1000kč/rok, mi teď od eurofertilu přišla výzva k platbě na 2000kč na rok, "novou" cenu mají i na stránkách, které jsou nově předělány. Takže si dejte velký pozor, jestli cenu uložení máte na papíře, ať se vyhnete boudoucím problémům.

MUDr

(Honza, 19. 1. 2015 11:34)

Dobrý den,
chápu to správně že jste byl u MUDr. Josefa Kopeckého?

A spermabanku jste vybral jakou?

Díky

Re: MUDr

(Auto, 20. 1. 2015 21:07)

jj :-) 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 20474
Měsíc: 453
Den: 12